مديريت فردا

موضوعات متنوع با گرایش مدیریتی- اجتماعی- جامعه شناسی

مدیران تصادفی - مدیران ناشایست
ساعت ۱٠:٤۱ ‎ب.ظ روز شنبه ۱۳٩٤/۱٠/۱٩  کلمات کلیدی:

 مدیران اتفاقی!

این روزها افراد زیادی را می‌بینیم که تکیه بر صندلی مدیریت زده و خود را مدیر یک سازمان می‌دانند اما کوچک‌ترین دیدی از مدیریت ندارند. امروزه در بسیاری از سازمان‌ها پدیده‌ای به نام مدیریت تصادفی رخ می‌دهد و مدیران این سازمان‌ها بر اثر یک تصادف به پست مدیریت ارشد سازمان دست پیدا می‌کنند. معمولا این مدیران را نمی‌توان حذف کرد اما می‌توان به ارتقای دانش مدیریتی آنها فکر کرد. 

مدیران تصادفی، همواره تهدیدی برای کارکنان محسوب می‌شوند؛ چون به‌صورت تصادفی به این پست دست پیدا کرده‌اند و احساس می‌کنند زیردستان آنها قصد تصاحب جایگاه آنها را دارند؛ این مدیران به راحتی کارکنان را جذب یا اخراج می‌کنند؛ تصمیم‌های آنها غیر‌قابل پیش‌بینی است و کسانی را که به آنها وفاداری بیشتری داشته باشند، ارتقا می‌دهند و به تخصص افراد توجه زیادی نمی‌کنند؛ چون نیروهای متخصص ممکن است به عملکرد آنها انتقاد کنند و این مدیران معمولا از انتقاد کارکنان فراری هستند. از طرفی معمولا آنها تصمیم‌های پراکنده‌ می‌گیرند و به خوبی نمی‌توانند در بخش‌های مختلف سرمایه‌گذاری‌های لازم را انجام دهند.

در این میان مدیران تصادفی معمولا نمی‌توانند ارتباط خوبی با کارکنان رده پایین سازمان برقرار کنند و توجه چندانی هم به این کارکنان نمی‌کنند؛ به همین دلیل کارکنان رده پایین سازمان حس خوبی نسبت به سازمان ندارند و این موضوع بر عملکرد کلی سازمان تاثیر منفی می‌گذارد و به جای اینکه با این کارکنان جلسات متعددی را برای برقراری ارتباط موثر برگزار کنند، جلسات بی‌فایده‌ای برگزار می‌کنند که خروجی لازم را برای سازمان ندارد و بسیار برای کارکنان سازمان وقت‌گیر است.

دلایل و شرایط متفاوتی ممکن است رخ دهد که فردی خود را به‌صورت تصادفی در پشت میز مدیریت ببیند؛ برخی از سازمان‌ها که توسط یک کارآفرین ایجاد شده، ممکن است به‌صورت ناگهانی مدیر سازمان فوت یا مهاجرت کند و فرزند آن کارآفرین پست ریاست سازمان را بر‌عهده بگیرد. در بعضی از سازما‌ن‌ها مدیر ارشد آن سازمان به دلایل سیاسی یا اقتصادی ناگهان برکنار می‌شود و مدیر میانی بدون داشتن تجربه مدیریتی، مدیریت ارشد سازمان را تصاحب می‌کند. یکی دیگر از اتفاق‌هایی که ممکن است در این راستا رخ دهد این موضوع است که یک سرمایه‌گذار، بیشتر سهام شرکتی را می‌خرد و تصمیم می‌گیرد مدیر معتمد خود را در آن شرکت منصوب کند که در این مورد هم مدیر به‌صورت تصادفی انتخاب شده است.