چالشهای مدیریت دهوکراسی (نظم در بی نظمی)

 وقتی به سیر خلاقیت و نواوری بشریت نگاه می کنیم می بینیم انسانها اول رویا و افسانه سازی کردن بعدش افسانه ها و رویاها مجازی را به صورت کتاب مثل شاهنامه و کلیله و دمنه و بوستان و غیره تبدیل به اثار هنری کردن  سپس:

هنرمندان عصر جدید اثار  و افسانه های گذشتگان را تبدیل به فیلم و سریال مجازی کردند. 

 گروهی دیگر توانستند این اثار سینمایی و سریالهای تخیلی را تبدیل به محصول عملیاتی کنند.

یاد افسانه علی بابا و چهل دزد افتادم داستانی که به ربانهای مختلف نوشته و سناریوهای متفاوتی به صورت فیلم از این افسانه زیبا تهیه شده.

به مثال آن در وضعیت فعلی قابل توجه همه ی کارگردانان نویسندگان و تهیه کنندگان هر کدام مثنوی هزار من کاغذ است و سوژه های داغ :

1- نظام بانکداری ایران و آشفته بازار اختلاس و سوء استفاده های پس اندازهای کوچک و مافیای استفاده های کلان 

2- نظام ورزش و باشگاه داری ایران - وجود دلالان و پولشویی و رانت خواریهای میلیاردی و وجود بازیگران 

3- نظام انحصاری صنعت بخصوص صنعت خودرو و تک تازیهای فراجناحی سهامداران و قطعه سازان که بهای سوء مدیریت را گران به مردم تحمیل می کنند.

4- نظام بیمه  و تامین اجتماعی حمایتهای سرمایه ای از اندوخته های سپرده گذاری یک عمر تلاش کارگران و کارمندان برای دوران پیری که محل تاخت و تاز گروهی اندک شده که در انزوا و خفا تاراج کنند.

5- صنعت نفت و تجارت فرآوردها و مشتقات نفت و پتروشیمی که پر است از دم خروسها و قسم حضرت عباسی 

6- صنعت ارتباطات و سهامداران دو غول ارتباطی که دکان انها در جیب و کیف هر خانم و اقا بساط پهن کرده ایرانسل و همراه اول که هوا و فرکانس می فروشند و ثروتها اندوخته می کنند و کاخها بنا می کنند هنوز به تفحص نوبت نرسیده است 

7- از نظام دانشگاهی و تجارت مدرک بگویم - از نظام دارو و درمان و پزشکان مسکن ساز بگویم - از مسکن بی مهری بنالیم و اشفته بازار تجارت زمین خواری منابع طبیعی بگوئیم.

8- نظام مالیاتی گمرکات و عوارض و صادرات و واردات انحصاری گروهی خاص   

از مافیای واردات محصولات خوراکی بنالیم سری به بنکداران و میدان بار میوه و تره بار بزنیم  یا در معادلات تحریم و هسته ای تفحص کنیم ؟

 همه و همه در یک موضوع اشترکات دارند  و آن ضعف شدید در نظام مدیریتی و عدم وجود سیستم گرا یی در مقابل و تضاد به تمایل به فردگرایی و ضعف در پیشگیری است که زاییده کوته فکری و کج اندیشی ناشی از عدم تخصص گرایی به مولفه تربیت و نظامند کردن شایستگی در نظام مدیرت در رده های عالی میانی و عملیاتی است. است.

شما چه فکر می کنید؟

/ 4 نظر / 30 بازدید
خرید عینک دودی یا آفتابی

با سلام انصافا سایت زیبایی دارین.این رو جدی میگم... دوست داشتین به فروشگاه من هم سر بزنید همه ی محصولات 70 درصد زیر قیمت بازار عرضه شده اند دیدنشون ضرر نداره این ادرسشه nikimarket.ir امیدوارم موفق باشین.

ویکی پی جی (اشتراک لینک رایگان)

در ویکی تریبون، مطالب و لینک هایی را که دوست دارید، در این صفحه از سایت یا وبلاگ به اشتراک بگذارید تا سایت ویکی پی جی "تریبون" شما در فضای مجازی باشد: http://share.wikipg.com

شکوه

سلام درین مورد مطلب خونده بودم . این مطلب هم زیبا بود پاینده باشی مهر آوا

محمد

به قول یکی از خارجی ها: زندگی ایرانیان پر از شگفتی است؛ اکثرا دزدند و با هم به خوشی زندگی می گذرانند و وجودشان برای دیگری اذیت آور نیست! دزد در میان دزدان تعارف در میان تعارف سرعت جنون آمیز در جاده های غیر استاندارد( نوعی هنر است!) و خراب نظم در بی نظمی از نوع ایرانی!