فوتبال + برنامه 90 + چرا تماشاچی نداریم

برنامه 90 + تماشاگران + فوتبال + والیبال + فوتسال + بسکتبال

 یادمان نرود که هدف اصلی ورزش شادابی و سلامتی همه جانبه جامعه و همانا مردم هست - برنامه ریزی در راستای اهداف اصلی گاهی اوقات خود را به اهداف فرعی و جزئی میدهد- یادمان نرود باشگاهها  همه ابزاری هستند برای تحقق سلامتی و سرشاری مردم - بازیکنان وسیله هستند و نه هدف-  هدف شادابی مردم است  و نه ثروت اندوزی بازیکنان - گاهی اوقات  قهرمان پروری و بازکن محوری و باشگاه محوری باعث میشود مردم فراموش شوند - اینکه بتوانید جوانان را بیش از اینکه در خیایبانها و اماکن مضر به محیط سالم ورزش بکشانید هدف اصلی سازکار وزارتخانه ورزش و جوانان است.

چند وقتی هست علی رغم موفقیت های بسیار چشمگیر در ورزش های گروهی مانند فوتبال + والیبال + فوتسال + فوتبال ساحلی و سایر بازیهای گروهی که خود نمایانگر جهش تکاملی مثبتی در اراده و انسجام گروهی در ورزش جوانان است ولی متاسفانه معضلات دیگری اثر معکوس بر صنعت مفرح ورزش می گذارد.


اگر از دلالی ها و معاملات و دستان پشت پرده ما بی خبر و مبهوت مانده ایم ولی سالهاست که ضعفهای آشکاری هست که متاسفانه آقای مجری 20 برنامه 90 تا حالا گاهی برای خنده بازار برنامه خودش چاشنی جذابیت 90 می کند و تماشاچیان فقط در ازدحام و نامهربانیهای صنعت ورزش می توانند خود را تماشا کنند.

نمیدانم چرا من عادت دارم حرف اخرم را همون اولش لو میدهم مخلص کلام اینکه تماشاگران در صنعت ورزش اصلن به حساب نمی آیند البته برای پول جمع کردن و شمارش اعداد سیاهی لشکر بحساب می ایند و صرفا گاو شیرده هستند 

چندین دوربین ذون می کنند که تمام حرکات بازیکنان را ضبط و ثبت کند اما دریغ از نشان دادن سیمای پر شور و مهیج و بهت زده تماشاگران خوب و مشتاق یادم امد که کلیپی دیدم در بین استراحت تماشاگران سه چهار دقیقه انگشت کردن به دماغ تماشاگر خوش مرام را از باب شکار لحظه ها از بین صدها هزار تماشاگر نشان می دهد ولی دوربین های سیمای ایران می ترسند که تماشاگران را نشان دهد . هر چند واقعیت های ورزشگاههای ما همین است مگر نه اینکه تماشاگران فهیم ما از تماشاگران لخت و عریان انگلیسی و برزیلی و .... پاک تر و محترم تر هستند .
شاید اگر تماشاگران ما جزء مهمتری از مسابقات محسوب شوند و از این میلیارد خرج کردنها به ژنرال ها و گلادیاتورهای بی بخار صندلیهای بتونی و یخ زده صندلیهای پلاستیکی خشک و سرد را بهتر می کردند و برای تماشاگران شخصیت قائل می شدند مثل جریان اتوبوسها عمل کنند . تماشاگران حاضر باشند فضای گرم و بالشهای نرم خانگی را به صندلیهای گرم هیجانی میدان ورزشی ترجیح دهند

اگر از بودجه هر باشگاه دستشویی های ورزشگاهها بیشتر پاکیزه تر تاسیس بازارچه های با تغذیه های بهداشتی تر تفریحات بهتر پارکینگ مناسب تر آب خوردن خنک و پاکیزه تر با همین بیکاران تحصیل کرده می گذاشتن هم ایجاد اشتغال می کردند و هم اقتصاد صنعت ورزش پر سودمند برای همگان بیشتر فراهم می شد.

پس کلام اخر تماشاگران را هم بحساب بیاورید. تصاویر زیبا و چهره های آنها هم در مجلات در صدا و سیما در مصاحبه ها و ..... نشان دهید. به اندازه بازیکنان رفاه را به نحوی فراهم اوردید که تماشاگران و فضای ورزشگاههای ورزش جزیی امن از تفریحات انسان ساز باشد. جوانمردی و فداکاری و نقاط مثبت را هم به تصویر بکشید.

/ 1 نظر / 20 بازدید
محمد

داداش! بلیط خیلی گران است برای طبقه کارگر اکثر تماشاچی ها از طبقه پائین و محروم جامعه هستند و گاهی افزایش هزار تومانی بلیط ، از تعداد آنها می کاهد در همین مسابقات باشگاه های آسیا برای پرسپولیس، چند دفعه رایگان کردند آمدن را؛ ورزشگاه پر شد!!!