سئوال

سئوالاتی دارم هر کسی پاسخ موثقی دارد . اعلام نماید:

١- در طرح جدید انتقال کارکنان به سایر استانها و شهرستانها به فرض عملیاتی کردن این وعده ها  تکلیف ملک و املاک و وابستگیهای  واقع در تهران کارمند چه میشود؟  

چه تضمینی هست زمین و امتیازاتی که کارمند  در شهرستانها میگیرد تبدیل به ییلاق و قشلاق فرد نشود و با کسب امتیازات اعلام شده  بازاری جدید و تزویری ریاکارانه سبب رونق قدرت خرید و فروش ناشی از  رانت خواری برای فربه شدن قشر زرنگ پیشه نشود؟

و صدها چرای دیگر  این طرح کارشناسی نشده.

چه کشورهایی طی ۵٠ سال گذشته مرکزیت ( پایتخت) خود را تغییر داده اند؟ چه مشکلاتی در این خصوص داشته اند ؟ چه تجربیاتی در این زمینه جمع اوری و با شرایط ما تطبیق داده شده؟

 حداقل در یک وزارتخانه آزمایشی اجرا میکردید و بازتابهای منفی و مثبت آنرا مطالعه میکردید بعد مردم را میذاشتید سر کار.!

بومی سازی پذیرش دانشجو در دانشگاهها

٢- بومی سازی جذب دانشجو در دراز مدت چه تاثیرات مثبت و منفی خواهد داشت؟ آیا  دانشگاهها تبدیل به دبیرستانهای محلی نمیشوند؟

تبادل  و تضارب فرهنگها و اقوام سبب انسجام جمعیتی بیشتر اقشار مردم و جوامع تحصیل کرده و سبب تبادل تجربیات و .... میشود؟ این جدا سازی  قومیت گرایی چه پیآمدهایی در بلند مدت میگذارد؟

میدانیم  جنگ تحمیلی که سبب مهاجرتهای اجباری بسیاری از خانواده ها  شده بود  سبب اقامتگاههای جدید ازدواجهای اقوام و تبادل جمعیتی و ترکیب جمعیتی و قومی زیادی در ایران شده که منجر به  تبادل فرهنگها  و بعضا تکامل فرهنگها شد. این مهاجرتها  پیامدهای مثبت و منفی زیادی در کل جامعه ایران داشت؟

 خیلی دوست داشتم اگر پژوهشی از نگاه جامعه شناسی در  خصوص تاثیرات مهاجرتهای دوران پس از جنگ تحمیلی در کشور انجام شده را مطالعه کنم.

/ 4 نظر / 3 بازدید
بهار

شما استاد هستيد ، از ما مي پرسيد ؟ خواستم جواب بدم ترسيدم دوباره دعوامون بشه [چشمک]

دوست خوب

سلام ممنونم که بهم سر زدی بازم بیا از سایتت دیدن کردم موفق باشی

احسان

خوشهالم که دوست تازه ای مثه شما پیدا کردم واقعا انگار داره همه چی دست به دست هم میده تا ایران سر بلند تبدل یشه به ایران........................خدا نکنه ولی...... [ناراحت]

مدرسه کارآفرینی اجتماعی پرتو

ما هم مانند شما میخواهیم ایرانی سرسبز تر بسازیم و برای دستیابی به این مهم مدرسه کارآفرینی اجتماعی پرتو را با الهام از جبار باغچه بان، که برای اولین بار کودکان ناشنوای ایرانی را مورد توجه ویژه قرار داد و گامی بلند به سوی پیشرفت برداشت، راه اندازی کرده ایم. در این راستا علاقه مندان و کارآفرینان اجتماعی را در گروه های مختلف مدرسه کارآفرینی اجتماعی پرتو ( اتاق حامیان کودک، حامیان محیط زیست، ترویج بهداشت و اتاق توانبخشی) گرد هم می آوریم تا یکدیگر را بشناسند و با استفاده از تجربه های مختلف، موسسات خود را گسترش دهند و یا با شرکت در دوره شش هفته ای رایگان و مجازی، به تاسیس یک موسسه اهتمام ورزند! همچنین در سایت پرتو میتوانید مصاحبه با کارآفرینان حوزه های مختلف در سراسر دنیا را بخوانید و ضمن آشنایی با آنها از تجربیاتشان برای کشورمان الهام بگیرید. برای اطلاعات دقیق تر و آشنایی با مدرسه پرتو شما از سایت پرتو دیدن کنید! www.partoschool.org