شخصیتهای چند بعدی یا دنیاهای متفاوت

عصر جدید و روبه آینده عصر بسیار عجیبی خواهد بود عصری که ادمهاش نمادی از خودشون نیستند بلکه  چیزهای دیگری نمادی از ادمها هستند. انسانها  اعداد کدینگ شده ای هستند با ویژگیهای کاملا متفاوت.

شاید هضم و تفهیم این مطالب برای برخی آسان نباشد

به همین دلیل بخشی از این لایه هایی که در عصر حاضر در حال وقوع است را توضیح میدم

چند دنیایی و چند شخصیتی  یکی از بارزترین ویژگیهای ادمهای جدید و بروز خواهد بود

شما چند دنیای متفاوت دارید یا به عبارت دیگر چند شخصیت متفاوت  خواهید داشت.  هر دنیای شما اقتضای شخصیتی متفاوتی را طلب میکند. بنابراین هر کدام از شخصیتهای شما  معرف دنیای متفاوتی از سایر دنیاهای شما در نسل فعلی و آینده خواهد بود. به همین دلیل انسانهای آینده انسانهای چند بعدی خواهند بود که تعاملات  با آنها   ما را  وارد معادلات جدیدی میکند . تشریح این معادلات و درک آنها  برای خیلیها سنگین و قابل  تفهیم نیست.

از آن جمله شخصیتهای متفاوت  بنا بر مقتضات و مختصات دنیای متفاوت شما  اینها هستند: 

١- دنیای خانوادگی = (شخصیت خانوادگی خصوصیات فکری اخلاقی و رفتاری درون حریم خانواده چهاردیواری خصوصی)

٢- دنیای  شغلی = (شخصیت شغلی و منصب سازمانی شامل منش و رفتارهای درون سازمانی و مختصات شغلی که قطعن با شخصیت و رفتار خانوادگی متفاوت است.)

٣- دنیای تحصیلی و تخصصی = ( شخصیت  مهارتی و تجربی  و اموزشی شامل روشها و رویه های تخصصی هر کسی روش تجربی و مهارتی متفاوتی میتواند داشته باشد. مانند روشهای معالجات پزشکان)

۴- دنیای تجاری و اقتصادی = ( شخصیت  مالی و دخل و خرج  دارائیها هر کسی از لحاظ منش مالی و اقتصادی میتواند متفاوت با دیگران باشد. ) 

۵- دنیای مجازی در فنآوری = ( شخصیت  مجازی که با ای دی و پسورد اعداد و حروف  شناخته میشود وجود وب سایتها و وبلاگها دنیای واقعن جدیدی را با سایر شخصیتهای فوق الذکر برای یک نفر میتواند ایجاد کند.) 

۶- دنیای تفریحی و فرهنگی =  ( شخصیت  شادکامی و جهان بینی و اعتقادی شامل رفتارهای خلوتگاهها و نوع اعتقادات درونی و منشهای که ناشی از نوع جهان بینی اعتقادی سرچشمه می گیرد.)

جالب اینجاست که در نسلها جدید کانون  دایره شخصیتهای متفاوت  اصلا منطبق بر همدیگر نیستند.

؟؟؟؟؟؟شما در این مورد چه فکر می کنید؟؟؟؟

/ 7 نظر / 109 بازدید
بهار

شاید انسانها در هر فضایی که قرار می گیرند یک بعد وجودیشون غالب بر ابعاد دیگر وجودشون باشه ، مثلا در خانه عاطفی تر، در محل کار متفکر تر ، در فضای نت رها تر و ... و این دلیل بر چند شخصیتی بودن اونها نباشه، چند شخصیتی بودن تا جایی که من حضور ذهن دارم در علم روانشناسی یک بیماری تلقی می شه . انسانها تصمیم می گیرند که در هر فضایی چه بعدی از ابعاد شخصیتی خود را پر رنگ تر کنند.

حسینی

درود بر شما امید که آدمیان در عصری و زمانی بر "خود بودن" خویش تکیه کنند. شاید ملاحظات زندگی جدید دگرگون شده است و شاید هم مفهوم دیگری از انسان در حال زادن است. نمیدانی چقدر دوست دارم عمری چند هزار ساله داشته باشم تا آینده را ببینم. آینده ای که برایم مبهم است.

احسان

طوفان جان این طبیعت انعتاف پزیر انسانو نشون میده که تو مه عصر ها یوده مثلا شخصیت کاری امام علی و شخصیت خانوادگیش [لبخند]

سیده مریم

[گل]

احسان

خراکم علط املایه همیشه علط املای دارم تو پرژه پایانیم که شبیه سازی سیستم ثبت نام دانشگاه بود و با ویژوال بیسیک نوشتمش استادمون نتونست ازش ایراد بگیره ولی توش اصفهان و همه جاش علط نوشته بودم الیطه روکیبردم فارسی ننوشته شاید ماله اینه که زیاد عبط املای دارم[دروغگو]جدی میگم[لبخند]

سیده مریم

ای منتظران گنج نهان می آید / آرامش جان عاشقان می آید بر بام سحر طلایه داران ظهور / گفتند که صاحب الزمان می آید . . . میلاد آقا امام زمان بر همگان مبارک[گل]

سناب

البته ای را هم نباید از نظر دور داشت که انسان دارای تمایلات و خواست های گوناگون است و دو بعد انسانی و حیوانی او همیشه در حال چالش و نزاع برای غلبه بر همدیگر می باشد. انسان همیشه دنبال لذت می باشد و در واقع یکی از خصیصه های فطری و مهم انسان همین است و در همه آدمها هم وجود دارد ‘ حالا بستگی به اینکه قوه تعقل و عقل آدمی لذت را چگونه تعبیر کند و کدام جنبه آنرا در نظر بگیرد متفاوت عمل می کنند. یکی دنبال لذت آنی و زود گذر دنیوی است مثل راحتی طلبی ‘ علاقه به خواب ‘ تنوع و تکثر غذایی ‘ مال اندوزی ‘ شهوت و علاقه به جنس مخالف و بسیاری از لذات دیگر که همیشه انسان را بطرف خود جذب می کند و چنانچه انسان آنها را با قوه عقل و منطق نسنجد باید در این لذات زودگذر و آنی غرق و زندگی خویش را فدای آنها کرده و خویش را فنا کند. ولی همیشه انسان بستگی به قوه و سطح فکر و نحوه استفاده از اندیشه و منطق عقلی مآل اندیشی کرده مثلا بی خوابی و آمادگی برای امتحان فردا را برخواب راحت شبانه ترجیح می دهد یا اینکه بجای راحت طلبی و خوردن و خو ابیدن بدنبال کار و تلاش و کسب علم و دانش برای ایجاد یک زندگی منطقی می باشد ‘ فلذا این چندگانگی بستگی دارد.